Ozon Sauna

Ozon, beyin dokusunu besleyici özelliği ile kişinin günlük hayatta hem fiziksel hem zihinsel açıdan daha aktif olmasını sağlayan bir etken maddedir. Bu nedenle ozon sauna, kişilerin ruhsal ve bedensel rahatsızlıkları geride bırakmalarına ve sağlıkla ilgili birçok şikâyetlerinin giderilmesine aracı olmaktadır.

Ayrıca ozon bileşiğinin katkısı kişinin günlük sindirim ve boşaltım işlevini daha sağlıklı yerine getirmesine, böbreklerinin daha verimli ve düzenli işlev göstermesine yardım eder.

OZON İLE TERLEMEK SİZE SAĞLIK GETİRİR!

Tek başına ve kontrolsüz terlemek kilo kaybına yol açabilir; ancak su kaybetmenize ve vücudunuzdaki yararlı bileşikleri de yitirmenize sebep olabilir. Bu nedenle ozon ile birleştirilmiş bir sauna ortamında ve doktor gözetiminde terlemek, gün içindeki yorgunluk hissinizin telafi edilmesini sağlayarak, kendinizi olduğunuzdan daha zinde hissetmenize yardımcı olur.

ozon sauna ile sadece yağlarınızı değil, dolaşım bozukluğu, kronikleşmiş ağrı, mantar gibi yayılan ve rahatsızlık veren hastalıkları da geride bırakmanız sağlanır. Vücuttaki zararlı maddelerin de ter yoluyla dış transferi sağlanarak vücudunuzun rahatlaması amaçlanır. Ozonun ve oksijenin birleşimi size tahayyül etmekten öte aklınıza gelmeyecek derecede güçlü bir sıhhat kazandıracaktır.

OZON SAUNA TERAPİSİNİN YARARLARI:

Detoks Etki:

Yaşayan insan bedeni içinde çoğu kimyasal tepkiler gelişir ve bazı toksin türünde vücuda zararlı maddeler oluşur. Bu maddeler normalde deriden ter, karaciğerden safra yoluyla barsaklardan ve idrar yoluyla böbreklerden atılır. Ozon saunada ısı ve nem sayesinde bu maddeleri terle hızlı biçimde vücuttan uzaklaştırılır.

Dolaşımın Hızlanması:

Isı ve gazların etkisiyle kan dolaşımı hızlanır. Kalp damar sistemi zararsız bir egzersizden geçirilmiş olur. Artan kan dolaşımı tansiyon üzerine olumlu etkiler yaratırken bütün dokuların daha iyi oksijenlenmesi ve atıkların hızla uzaklaştırılmasına neden olur.

Zayıflama:

Artan beden ısısı, dolaşımın hızlanması ve ozon oksijen gazlarının etkisiyle vücutta kalori yakılmasına yol açar. Bir seans ozon sauna 250 ila 500 kcal, harcanmasına neden olur. Yakılan kalori çıkılan ısı ve kişinin beden özelliklerine, yaşına göre değişiklik göstermektedir. Sadece ter yoluyla 500 gr civarında saunaya giriş ve çıkış farkları olmaktadır.

Böbrek Fonksiyonlarına Destek:

Normalde böbrek yoluyla uzun sürede atılması gereken birçok toksik madde bilhassa ağır metaller terleme yoluyla deriden basitçe atılabilmektedir.

VÜCUT DİRENCİNİ ARTTIRMAK:

Ozon ve oksijenin cilt yoluyla vücuda girmesi sonucu gelişen çoğu biyolojik ve kimyasal tepkilar sonucunda immun sistem modüle ve regüle olmaktadır. Bu sayede bilhassa mikrobik kaynaklı birçok hastalığa karşı direnç gelişmektedir.

Hormon Sistemleri Aktive Olur:

İnsan hayatında önemli rol oynayan çeşitli hormonal sistemler aktive olarak sağlıklı düzeylerde çalışması sağlanır. Zayıf çalışan hormonlar normal düzeylere gelirken insan vücudunun aşırılığa izin vermeyen kontrol sistemi vasıtası ile zararlı sonuçlar gelişmez.

Yorgunluğu Giderir, Zindelik Verir:

Özellikle adale dokusunda artan kan dolaşımı vasıtası ile yorgunluk hissi ve ağrıya neden olan laktik asit gibi maddelerin süratle uzaklaştırılmasını sağlar. Bu sayede seans sonrası kısa bir dinlenmeden sonra çok daha rahatlamış ve zinde halde günlük yaşama devam edilir.

Ağrı Giderici Etkiler:

Ağrıya neden olan temel olarak dokularda bazı zararlı toksinlerin birikmesi, çeşitli nedenlere bağlı ödemler, dolaşım sorunlulukları ve yetersizlikleridir. Isı, nem ve ozon oksijen sayesinde artan dolaşım, azalan ödem ve toksinlerin ortamdan uzaklaştırılması ağrı hissinin yok olmasını sağlar.

Mikroptan Arınma:

İnsan derisi vücudu dış ortamdan gelebilecek çeşitli mikroplara karşı korur. Fakat birçok mantar, bakteri deriye nüfuz ederek çeşitli hastalıklara neden olur. Ozon ve oksijenin sayesinde bu tür zararlı mikro organizmalara öldürülüp etkisiz hale getirilir. Bu sayede temiz, sağlıklı bir cilde sahip olunur.

STRESİ VE STRESİN ETKİLERİNİ GİDERİR:

Sauna uygulaması esnasında solunum, dolaşım ve kalp damar sistemi çalışması hızlanır. Bu sistemler bir tür egzersiz yapmış ollinkar. Aktive olan iç salgı sistemlerinin de etkisiyle gerilime neden olan hormonal mekanizmalar böylece düzene girer. Stres sebebiyle kasılan adale dokuları gevşer. Azalan dolaşım artarak gerilimin yarattığı rahatsız edici etkiler ortadan kalkar.

Kansere Karşı Koruyucu Etkiler:

Kanserin meydana gelmesinde en önemli faktörlerin başında doku ve hücrelerin yetersiz oksijenlenmesi ve toksik maddelerin doklarda birikerek yarattığı olumsuz etkiler gelir. Ozon sauna bu nedene yönelik olarak faydalı etkileri ile kansere karşı koruyucu fayda sağlar.

Beyin işlevlerini Geliştirir:

Ozon ve oksijen beyin dokusunun daha iyi beslenmesini, oksijenlenmesini sağlayarak zihin çalışmalarını destekleyici etki gösterir.

Ruhsal Şikayetleri Azaltır:

Ozon ve oksijenin salgı sistemlerine olan etkileri ve beyin üzerine faydaları sebebiyle uykusuzluk, depresyon gibi şikayetlerin giderilmesinde, ortaya çıkmasının engellenmesinde faydalıdır.