Sıkça Sorulanlar

Ozon tedavisi uzman ellerde yapıldığı sürece gayet güvenilir bir tedavidir, herhangi bir yan etki oluşmaz.
Ozon tedavisinde Major Tedavi uygulaması 20 dk ile 30 dk arasında, minor tedavi uygulaması 30 saniye sürer. Tabii ki bütün bu uygulamaların hangisinin yada hangilerinin yapılacağına doktorunuz karar vermektedir. Bu sebeple, süre kişinin rahatsızlığı ile ilgili olarak değişmektedir. Ortalama Ozon tedavi uygulama süresi 30 dakikadır.
Ozon tedavisinin etki mekanizması, canlılığın devamı için ihtiyaç duyulan oksijenin, hücrelere daha etkin bir şekilde ulaşmasını ve ulaşan oksijenin hücreler tarafından daha etkin bir şekilde kullanabilme kabiliyetini geliştirmektedir. İyi oksijenlenen her doku her hücre daha iyi çalışır , sistemdeki aksaklıklar giderilir.
Kontrolsüz Hipertiroidi (tiroid bezi aşırı çalışanlarda) Kırmızı kan hücrelerinde bir enzim eksikliği (G6P Dehidrogenaz) ile birlikte seyreden Favizm hastalığına sahip olanlar, İleri derecede kansızlık ve kanla ilgili rahatsızlığı (hemofili, kanama pıhtılaşma bozukluğu v.s.) olanlar , Yeni gelişmiş kalp enfarktüsü ve kanamanın aktif olarak devam ettiği beyin felci olan hastalarda, Hamilelerde özellikle ilk trimesterda (ilk üç ay) hiçbir tedavi zorunlu kalınmadıkça yapılmamalıdır. Ozon tedavisinin bilinen bir zararlı etkisi olmamasına rağmen, hamilelik özellikle bebek açısından kritik bir gelişme dönemi olduğu için ozon tedavisi önerilmez.
Herhangi bir sağlık problemi olmayan insanlarda, tamamen koruma amaçlı, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yönelik olarak ozon tedavisini alabilirler.Ozon tedavisi ; detoks, antiaging , fizik ve bilişsel kapasitede artma sağlar. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir.
Oksijensizlik belirtileri: Oksijensizlik semptomların başında, baş ağrısı, bitkinlik, yorgunluk, çalışma gücünün zayıflaması, yaşam sevincinin azalması, erken yaşlanma, hayati önem taşıyan organların yıpranması geliyor.Bu belirtiler sizde varsa ozonterapi ihtiyacınız var demektir.
Kötü nefes alma (Kronik bronşit astım gibi…) Rafine edilmiş gıdalar, Sigara içimi, Egzersiz azlığı, Çevre kirliliği, Karbon monoksit zehirlenmesi (özellikle büyük ve kalabalık şehirlerde yaşayanlar için), Çevredeki doğal oksijenin azalması.
Ozon tedavisi erkeklerde sıkça görülen cinsel fonksiyon bozukluklarında dolaşımı düzenlediği için tercih edilmektedir.
Sellülitin en önemli nedeni deri ve deri altı dokunun bozulmuş kan dolaşımıdır. Özellikle bayanlarda kalça, baldır ve göbek bölgesinde biriken yağlar sellülit oluşmasını hızlandırır. Yağ dokusunun kan dolaşımı diğer dokulara göre daha azdır ve cildin esnekliğinden dolayı buradaki damarlar baskı altındadır. Ozon tedavisi vücudun neresinde olursa olsun, dolaşımı düzenler ve dokuların damarlarını destekler. Bu etkiden cilt altı yağ dokusu da yararlanır ve ozon tedavisi ile cildin dolaşımı anlamlı düzeyde düzelir. Ozon tedavisinin bu yararlı etkilerine kilo verdirici etkisi de büyük katkı sağlar.